Recyklojízda 2018

Najeli přes 900 kilometrů, aby podpořili recyklaci baterií

Na důležitost třídění a recyklace baterií upozorňoval tříčlenný tým cyklistů, který projel republiku od východu na západ. Při své kontaktní kampani s názvem Recyklojízda navštívili cyklisté za 10 dní 24 měst a najeli 907 kilometrů. Setkávali se s lidmi na náměstích a o významu recyklace diskutovali se zástupci měst. Souběžně lektoři Recyklohraní se vzdělávacím programem Recyklace hrou ve městech navštěvovali školy. Řada lidí se k projektu aktivně připojila. Někteří tím, že cyklistům přinesli použité baterie k recyklaci, někdo dokonce část cesty s Recyklojízdou absolvoval na kole.

Malé video ohlédnutí za Recyklojízdou v roce 2018 najdete zde.

Na cestu se Recyklojízda vydala 13. června 2018 z Frenštátu pod Radhoštěm. Cílovým místem bylo 22. června 2018 město Cheb. Cyklisté ji absolvovali na elektrokolech – za recyklaci baterií tak bojovali symbolicky na kolech na baterky.

Na veřejná setkání přicházeli za týmem Recyklojízdy i zástupci měst – nejčastěji starostové, místostarostové nebo vedoucí odborů. V některých městech ještě před příjezdem Recyklojízdy organizovali městské úřady sběrové akce. Baterky pak v podobě certifikátu předali cyklistům. Vítanými a častými účastníky setkání s Recyklojízdou byli děti a pedagogové z mateřských, základních a středních škol. Při dvou etapách se k Recyklojízdě připojili také zástupci organizaci, které podporují handicapované sportovce – konkrétně Sport 4 Help a Cesta za snem.

Poděkování za podporu

Důležitá byla podpora partnerů, kterými byly Plzeňský krajJihomoravský kraj a Jihočeský kraj.  Velmi cenná byla též pomoc všech 24 měst, ve kterých proběhla setkání s Recyklojízdou. Doprovodný vzdělávací program pro školy s názvem Recyklace hrou zajistila Recyklohraní, o.p.s. Elektrokola a další cyklo vybavení Recyklojízdě zdarma zapůjčila firma MOJEKOLO. K projektu se připojili handicapovaní sportovci z organizací Sport 4 Help  a Cesta za snem. Mediálně projekt podpořily časopisy Moderní obec a Odpady. Sladkosti pro děti dodala společnost Rossmann.